Základní škola Liberec Barvířská

Návštěva 8.A u libereckých hasičů

JAK 8.A TRÁVILA DEN PŘED POLOLETNÍMI PRÁZDNINAMI
Ve čtvrtek 1.2. ráno, jsme se sešli před budovou libereckých hasičů. Po pětiminutovém čekání se nás ujali tři hasiči. Jeden znich byl velitel jednotky. Přišli jsme do garáže kde byla zaparkována hasičská auta. Tam jsme se dozvěděli informace o tom, že při požáru nebo dopravní nehodě voláme na číslo 150 a 112. Dále nám ukázali různé druhy techniky a nářadí, které se používá při zásazích. Poté jsme přešli ven, kde bylo přichystáno auto s výsuvným žebříkem. Celou exkurzi jsme zakončili prohlídkou dispečinku.

Jakub Kanaloš: „Největší radost jsem měl z toho kosmonautskýho obleku......“
             (míněný „kosmonatský oblek“ Jakuba, byl chemický oblek)

Veronika Vojáčková: „Nejvíce se mi líbilo,jak nás vyvezli žebříkem do výšky až 30 m,protože
                                   byl hezký výhled na Liberec.“

Martina Cachová: „Dosti zajímavé byly hydraulické kleště na kterých se mi líbil jejich
                              pevný stisk.“

Myslíme, a za celou třídu bychom mohly říct, že exkurze byla velmi poučná a zajímavá.

Více fotografií naleznete na stránkách školy v sekci fotogalerie :-)

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.