Mořské želvy (Mrákotová)

Mořské želvy
V úterý 14.3.2017 zavítala do naší školy paní Hana Svobodová z hodonínské ZOO, která se zabývá ochranou mořských želv v Indonésii. Besedy se zúčastnily třetí, čtvrté a páté ročníky.
 Dověděli jsme se, že v Indonésii  se vyskytuje 6 z celkových 7 druhů mořských želv. Jejich počty však díky vlivu lidí stále klesají. Lidé sbírají jejich vajíčka a z želvoviny vyrábějí  šperky a suvenýry. Jak jsme tedy pomohli želvám my? Částka, kterou jsme zaplatili za besedu, putuje do Indonésie na jejich záchranu!