Základní škola Liberec Barvířská

Matematický Klokan 2008

MATEMATICKÝ KLOKAN 2008
Žáci naší školy si každoročně měří síly s ostatními vrstevníky v mezinárodní matematické soutěži KLOKAN.
Letos se nejlépe dařilo těmto žákům:
kategorie Cvrček (2.+3.tř.): 60 b.(maximum!) Jaroslav Vlček (3.tř.), 48 b. Barbora Fencková, Martin Rambousek a Ondřej Zelenka (všichni ze 2.tř.), Semih Arikan (3.tř.), 46 b. Markéta Kocourová a Veronika Pavlíková (obě ze 2.tř.)
kategorie Klokánek (4.+5.tř.): 103 b. Jan Janků (5.tř.), 102 b. Ondřej Pešek (5.tř.), 91 b. Jan Frydrych (5.tř.), 88 b. Jakub Culek (4.tř.)
kategorie Benjamín (6.+7.tř.): 60 b. Patrik Piršel (6.tř.), 55 b. Petr Kubec (6.tř.) a Nela Sobczáková (7.tř.), 53 b. Lukáš Čeřovský (7.tř.)
kategorie Kadet (8.+9.tř.): 48 b. Lucie Šůmová (9.tř.), 46 b. Sandra Mendyszewska (9.tř.), 44 b. Marek Patka (9.tř.) a František Jukl (8.tř.).

Úlohy této soutěže rozvíjejí naše úvahy a logické myšlení, nezkoušejí nás z látky probírané na hodinách matematiky. Jsme zvědavi, jaké úlohy nás budou čekat příště.

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.