Základní škola Liberec Barvířská

Loupežnická pěšina 2008

LOUPEŽNICKÁ PĚŠINA
Sobotní ráno 17. května 2008 slibovalo slunečný den. Klub turistů z Mníšku u Liberce, pořádal již 36. ročník Loupežnické pěšiny. Po zkušenostech z loňského roku jsme se trochu obávali náročnosti naší 8 km dlouhé trasy, ale obavy byly naprosto zbytečné.
Výlet se nám vydařil a jak vidíte z naší společné fotky, byli jsme všichni moc spokojení. Nikam jsme hlavně nechvátali. Holčičky si mohly postavit cestou i domečky pro skřítky a kluci využili lesních skrýší ke hře na schovku.
V cíli, kdy – zdrávi došli - jsme si pochutnali na buřtech a na zeleném trávníku místního hřiště si vychutnali i studenou zmrzlinu.
Maminky, tatínkové a ostatní, vyšlápněte si s námi! Těšíme se na Vás na 37. ročníku Loupežnické pěšiny, opět v květnu 2009.
Spokojení turisté a turistky ze školní družiny s paní vychovatelkou a rodiči.

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.