Základní škola Liberec Barvířská

Letní škola v přírodě - Nebákov

LETNÍ ŠKOLA V PŘÍRODĚ - NEBÁKOV
28.května nebylo obyčejné školní pondělí. Žáci 1.B, 2.A a 4.A odjížděli na týdenní školu v přírodě. Ačkoli pobyt netrval dlouho, někteří prvňáčci se museli vyrovnat nejen s návalem nových zážitků, ale i se stýskáním po mamince. Mnozí ani  zdaleka nesledovali krásu Českého ráje tak pečlivě, jako svůj mobil. Mezi nejkrásnější výlety patřil výstup na Trosky, mezi nejnáročnější trasa mezi rybníky: Posemín, Věžák a Vidlák (tam tragická chvíle: zavřená restaurace). Kromě večerního povykování (často i do půlnoci) si děti užily řádění na diskotéce.  Zde bylo vyhlášení vítězů z nejrůznějších sportovních disciplín a předávání odměn a diplomů. Paní učitelka Míla tancovala až do půlnoci po pokojích svých miláčků a balila 21 kufrů a tašek. Nutno však napsat, že prvňáci byli mnohem více samostatnější a nedefinovaných triček a slipů, pantoflí, bylo opravdu jen pár. Tak zas v zimě!!!

Martinský průvod (Blahová)

V pondělí  12. 11. pořádala ŠD ve spolupráci s MŠ již tradiční Martinský průvod.

Prezentace v Krajské vědecké knihovně (Šulcová)

V pondělí dne 22.10.2018 strávili žáci 2.stupně zajímavé dvě hodiny v sále KVK.