Základní škola Liberec Barvířská

Kinderiáda

KINDERIÁDA
V úterý 23.10.2007 se na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou konala KINDERIÁDA.
Za naši školu v této atletické soutěži zabojovali tito žáci: E.Sůvová, M.Mečíř-2.tř., M.Kubla-3.tř., L.Müllerová, M.Neuman 4.tř., K.Tylichtrová, L.Černohorský-5.tř.
Našimi největšími úspěchy bylo 8.místo v hodu plným míčem - získal ho M.Neuman, 10.místo v běhu na 60 m -  M.Mečíř a 11. místo v běhu na 60 m - L.Černohorský.
Vedle povinných disciplín si děti mohly vyzkoušet překážkovou dráhu, hod gumovou šipkou, skok o tyči a získat tak sladkou odměnu. Akce děti nadchla snad i proto, že si každý odnášel kromě sportovních zážitků také malý dárek.

Exkurze nejen za motýly (Húsková)

Ve čtvrtek 21.6. se žáci 7.A vypravili v doprovodu paní učitelky Húskové vlakem do Žitavy.

Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila, vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy.