Kapellenschule z Augsburgu opět v Liberci (Húsková)

V uplynulém týdnu hostila ZŠ Barvířská žáky z partnerské školy z Augsburgu. Různorodými aktivitami nabitý program poskytl našim hostům setkání s českou kulturou, přírodou i českými pravidly některých her. Prohlédli si město Liberec, zoologickou zahradu, zahráli si fotbal i vybíjenou. V rámci jeden a půl denního výletu s přespáním v Rekreačním zařízení Jizerky v Bílém Potoce společně s žáky sedmého ročníku navštívili Lázně Libverda, Hejnice i jejich Chrám Navštívení Panny Marie, kde měli možnost nahlédnout do zpřístupněné hrobky rodu Gallasů a Clam-Gallasů i do společné hrobky mnichů františkánů.
K mému překvapení většina českých i německých účastníků přesto považovala za TOP tohoto setkání  hru VLAJKY, kdy dvě smíšená družstva chránila v lesním vyhrazeném prostoru schované vlajky.  Hra byla z časových důvodů ukončena až po více než hodině usilovné snahy  všech hráčů remízou.
Děkuji všem žákům ZŠ Barvířská, kteří německé žáky v jejich programu doprovázeli, za příkladné chování a zpravidla i za snahu se nějakým způsobem se svými německými protějšky dorozumět.

Projekt se konal s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti. Děkujeme.

Olga Húsková