Základní škola Liberec Barvířská

Honitba 1.B

HONITBA V RADČICÍCH
V pondělí 11.6.2007 se žáci 1. B vydali do lesů Jizerských hor v Radčicích. Pod odborným vedením p. Meiera poznávali nejen krásu přírody, ale dozvěděli se mnoho nového o lese a jeho ochraně. Snažili se dodržovat zásady správného chování při pohybu v lese:  nešlapat, nelámat, nekřičet a neničit. Dozvěděli se o práci myslivců, viděli krmelec, seznámili se s péčí o les. V myslivně na děti čekaly nejen jahodové koláče, ale i střelba ze vzduchovky, vuřty opékané na ohni, ukázky kožešin a trofejí  z naší zvěře. Myslivecký kviz prozkoušel znalosti žáků .... Odměnou byl výhled na krajinu z nového posedu a sběr lesních jahod. Unavené a vyuzené děti se vrátily v pořádku s bohatými zážitky. Děkujeme pane Meiere .

Vánoční výtvarná dílna 2017 (Švihlová)

I v tomto roce proběhla na naší škole Vánoční výtvarná dílna v sobotu 9. prosince 2017.

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ČR V KARATE (Plačková)

Ve dnech 2.-3. prosince 2017 se konalo Mistrovství ČR karate WKF v Karlových Varech.