Základní škola Liberec Barvířská

Exkurze v muzeu (Šulcová)

EXKURZE V MUZEU
Ve čtvrtek 13.5.2010 třída 6.A navštívila v Severočeském muzeu výstavu „Královny na Nilu“. Po vstupu do muzea nás přivítala paní doktorka Hrabáková. Ta nám nejprve vyprávěla o životě ve starověkém Egyptě. Pak jsme se rozdělili do skupin a každá dostala pracovní list s úkoly, které jsme měli vyplnit. Vešli jsme do sálu s exponáty a mezi jednotlivými vitrínami hledali odpovědi na otázky. Dověděli jsme se mnoho zajímavého o životě Egypťanů a to nejenom „za živa“, ale i o jejich posmrtném životě. Po dokončení úkolů nám zbyl čas, proto jsme si prohlédli i ostatní exponáty muzea. Ti zvídavější z nás „dali ještě řeč“ s paní průvodkyní, a tak se dozvěděli i další zajímavosti – třeba o tom, že v muzeu je asi duch, protože někdy se nocí rozezní alarm, přestože v muzeu nikdo není. Exkurze se nám všem líbila a těšíme se na další.
Zapsaly: Lenka Müllerová, Pavla Skořepová, Kamila Kalejová

Kapellenschule z Augsburgu opět v Liberci (Húsková)

V uplynulém týdnu hostila ZŠ Barvířská žáky z partnerské školy z Augsburgu.

Dopravní soutěž (Wollrabová)

Dne 17. 4. se dvě družstva z naší školy zúčastnila oblastního kola dopravní soutěže.