Exkurze do Drážďan (Húsková)

Ve středu 13.12. se 21 žáků vybraných ze 7.B a 9.A v doprovodu paní učitelky Húskové a Markové vypravilo vlakem do Drážďan. Již tradiční prosincová akce začala na předměstí tohoto významného saského města. Prohlídku města jsme prokládali krátkými informacemi o zajímavých místech. Ty  pro nás připravili žáci deváté třídy.
Neopomněli jsme si  tedy prohlédnout Zlatého rytíře, Zwinger, Semperoper, ani  Frauenkirche. Hlavním cílem ale samozřejmě bylo řádně nasát předvánoční atmosféru, což na rozsáhlých vánočních trzích opravdu není problém.
A protože nám sice počasí přálo, ale výlet byl přeci jen dost dlouhý, hledali jsme občas útočiště a teplo i v přilehlých obchodních domech. Plni dojmů a radosti z nakoupených dárků jsme se podle plánu před půl osmou vrátili do Liberce.
Všem přejeme klidný advent a pohodový nový rok 2018.