Divadlo Víti Marčíka-Robinson Crusoe (Loumová)

Z jižních Čech dorazilo do Liberce v těchto květnových dnech Divadlo Víti Marčíka, přesněji do Lidových sadů. Dne 14. 5. 2018 třídy 6.A, 7.A a 7.B navštívily experimentální studio v Lidových sadech, kde zhlédly představení nazvané Robinson Crusoe-divadlo pro  všechny velké malé, kteří jsou připraveni bojovat po boku táty - Robinsona s bouří, domorodci, hladem a samotou.
„Závidím vám, že dnes uvidíte Robinsona Crusoe v plné své kráse.“ Po těchto slovech bylo rozehráno představení plné nejen krkolomných kousků, dramatických okamžiků a humoru, ale také zamyšlení nad samotou člověka, přátelstvím a smyslem všeho dění. Představení bylo plné životních zkušeností. Vždyť vůbec nejde o Robinsona, jde o divadlo! Robinson Víťa Marčík žáky ze šesté a sedmých ročníků přesvědčil, že ostrov v jeho podání není vůbec opuštěným místem.
Víťa Marčík je komediant a klaun v pravém slova smyslu. S neskrývavou radostí hraje známé příběhy tak, aby pobavil publikum. A obecenstvo, konkrétní lidé, jsou doménou jeho nespoutané improvizace. Umí sám sebe ironizovat a všechno, co říká a hraje, je pro ně skutečné.
Divadlo se dětem opravdu líbilo.