Základní škola Liberec Barvířská

Den Země očima žáků 9.A

DEN ZEMĚ OČIMA ŽÁKŮ 9.A
Dne 20. dubna 2007 se na naší škole konal Den Země. Týkalo se to různých zájmových témat, jako například: povídání o životním prostředí, třídění odpadů, přírodní katastrofy a mnohé další. Všichni se docela dobře bavili, až na pár výjmek. Ti byli hlavně rádi, že se nemusí učit. Velký úspěch měly pokusy s PET lahvemi nebo to, že každý z žáků měl v programu úklid okolí školy. Většinou se měly sbírat papírky a jiný nepořádek. Akorát ti, co už ke konci nevěděli co ještě sbírat, se s hráběma v ruce opalovali na sluníčku.
Myslím, že se Den Země povedl a doufám, že něco takového bude i další rok.
Eichlerová Zdeňka, Škvařilová Věra

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.