Základní škola Liberec Barvířská

Den vody

DEN VODY
Ve čtvrtek 22.3.2007 jsme ve 2.A slavili Světový den vody. Celý den proběhl formou projektového vyučování. Nejdříve jsme si povídali o důležitosti vody pro všechno živé na Zemi, jak a proč chránit vodu před znečištěním zpívali jsme písničky o vodě, malovali jsme, soutěžili. Pak jsme dělali různé pokusy, zkoumali jsme vlastnosti vody. V tělocvičně jsme překonávali vodní toky, rybníky i jezera. Za všechny činnosti jsme sbírali kapky, které se nám proměnily v body do třídní soutěže.

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.