Základní škola Liberec Barvířská

Den v muzeu - 1.B

DEN V MUZEU
Pátek 20.4.2007 využili žáci 1.B k návštěvě muzea. Nebyla to obyčejná návštěva, protože přinesla dětem mnoho zajímavých informací. Zajímavosti z přírody a její ochrana poskytla výstava „Jídelníček zvířat.“ Děti viděly vycpaná zvířata v životní velikosti, druhy potravy, hnízdo sršňů,kondora… Nejen viděly, ale mohly si i poslechnout naše nejznámější zpěvné ptáky. Na naše děti si udělal čas dědeček Barborky Fenckové a děti se dostaly na místa, kam se nikdy nepodívala ani paní učitelka: na věž muzea a jeho terasu. Tam byl výhled !! Ta krása!! Ale někdo se trošku výšky bál.
Nemohli jsme minout výstavu „Pohádkový  štětec Zdeňka  Smetany.“ Na videu shlédly děti 3 pohádky od tohoto výtvarníka a na památku dostaly krásný plakát. Nesmím zapomenout na taneček u historických hudebních nástrojů. Na památku koupila paní učitelka každému 2 historické pohledy muzea.

Vánoční výtvarná dílna 2017 (Švihlová)

I v tomto roce proběhla na naší škole Vánoční výtvarná dílna v sobotu 9. prosince 2017.

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ČR V KARATE (Plačková)

Ve dnech 2.-3. prosince 2017 se konalo Mistrovství ČR karate WKF v Karlových Varech.