Základní škola Liberec Barvířská

Den bez aut

DEN BEZ AUT
Den bez aut prožila v úterý 22.9. třída 4.B v Babylonu, kde  byla připravena akce BEZPEČNĚ NA SILNICI organizovaná Krajským úřadem města Liberce..Na žáky čekaly soutěže  s dopravní tematikou,praktické jízdy na koloběžkách,testy z dopravních značek i předpisů. Pracovníci policie na děti dohlíželi a pomáhali jim. Děti se poučily i v oblasti zdravovědy. Podle pokynů zdravotníků zkoušely poskytnout umělé dýchání na modelu zraněného dítěte. Činnosti dětí byly zaměřeny na zvýšení bezpečnosti v dopravě. Každý žák si na konci celého programu vyzvedl odměnu.

Exkurze nejen za motýly (Húsková)

Ve čtvrtek 21.6. se žáci 7.A vypravili v doprovodu paní učitelky Húskové vlakem do Žitavy.

Oslavy řeky Nisy (Plačková)

Diskuse se zástupci vodních skautů Flotila, vedla k nápadu, že žáci ZŠ Barvířská k festivalu aktivně přispějí a uklidí kousek břehu nedaleko školy.