Základní škola Liberec Barvířská

Bramborový den

BRAMBOROVÝ DEN
24.10.08 se konal pro žáky 1.-  4. tříd projektový den SLÁVA BRAMBORÁM,jehož cílem bylo zamyslet nad tím, jak se brambory do našeho jídelníčku dostaly a proč si zaslouží, abychom je oslavovaly. Vědomosti a nové dovednosti  nezískaly děti nudným biflováním, ale zajímavým a zábavným způsobem. Samy si vybíraly programy, které je zaujaly.V tělocvičně si mohly zasportovat s bramborami v pravém bramborovém koši, pro šikovné ruce byly připravena bramborová tiskátka, výroba šatů ze škrobového papíru nebo pravé bramborové korále. Po hádankách na interaktivní tabuli, mohly děti nastoupit do kuchyňky na pečení bramborových placek. Další recepty z brambor si odnášely ve své vlastní kuchařce. Unaveným paním učitelkám byla odměnou už jen vůně pečených bramboráčků a spokojené úsměvy našich žáků.

Martinský průvod (Blahová)

V pondělí  12. 11. pořádala ŠD ve spolupráci s MŠ již tradiční Martinský průvod.

Prezentace v Krajské vědecké knihovně (Šulcová)

V pondělí dne 22.10.2018 strávili žáci 2.stupně zajímavé dvě hodiny v sále KVK.