Bojové sporty, bojové umění a MMA (Barešová)

Protože se nám blíží konec školního roku a my, ve třetím oddělení školní družiny, známe už naši hernu a zahradu nazpaměť i poslepu, rozhodli jsme se, že každý týden podnikneme něco neobvyklého. Něco, čím si poslední měsíc krásně zpestříme a oživíme.
V pátek 18. 5. 2018 jsme se myšlenkami vrátili do listopadu, kdy naším tématem byla mrštnost. Pozvání za námi totiž přijal zkušený sportovec a trenér bojových sportů, bojového umění a MMA, Michal Závodský. A kde jinde, než právě v těchto odvětví, je zapotřebí tolik mrštnosti a hbitosti?
Sešli jsme se v malé tělocvičně, kde jsme strávili dvě hodiny, během kterých jsme se dozvěděli, co to jsou bojové sporty, jaký je rozdíl mezi bojovými sporty a bojovým uměním, co všechno patří do MMA a hlavně si vše pořádně vyzkoušeli. Nechyběli ani základy sebeobrany a první pomoci.
Největší úspěch sklidil box, kterému jsme se posléze věnovali trochu podrobněji a tak každý z nás měl možnost vyzkoušet si údery na boxovací pytel v boxovacích rukavicích, sérii několika chvatů a zápas ve dvojicích, jenž však byl pouze na oko. V závěru měli všichni příležitost vyzkoušet si získané dovednosti a utkat se s naším lektorem.
Celé odpoledne jsme si užili, z tělocvičny se nám nechtělo a všichni jsme slíbili, že nic z toho, co jsme se dnes naučili, nikdy nezneužijeme.
Za krásné procvičení mrštnosti děkujeme lektorovi, který za námi vážil cestu až z Břeclavi a třeba někdy v budoucnu opět na viděnou.
Více fotografií naleznete v naší fotogalerii: https://druzina-treti-oddeleni.rajce.idnes.cz/