Bankéři jdou do škol (Pěničková)

Ve čtvrtek 19. října se naši osmáci a deváťáci zúčastnili projektu „Bankéři jdou do škol“. Do školy za nimi přijel skutečný bankéř. Seznámil je nejen se svou profesí, ale zaměřil se hlavně na nebezpečí hrozící na internetu a na základní pravidla jeho užívání. Názornými příklady se snažil žákům vysvětlit, jaký význam má pravidelná změna hesel, zabezpečení počítače a mobilního telefonu nebo ochrana citlivých údajů, a naopak jaká rizika mohou plynout ze špatné identifikace podvodných webových stránek či z otevírání nevyžádaných emailů. Věříme, že si z této zajímavé akce žáci odnesli do svých životů spoustu důležitých informací.