Základní škola Liberec Barvířská

Augsburg-návštěva partnerské školy

NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY V AUGSBURGU
  Ve dnech 15.-19.10.2007 jsme navštívili naši partnerskou školou v německém Augsburgu. Odjezd byl naplánován na 7,00 hod. Po krátkém zdržení jsme úspěšně vyrazili na cestu. Cesta byla dlouhá přibližně 500 km. Po devítihodinové jízdě jsme přijeli vyčerpáni do cíle. Škola vypadala jinak než v našich představách, přesto nás příjemně překvapila. Ubytováni jsme byli ve třídách, které se nacházely v nejvyšším patře školy. Cesta do tříd, ve kterých jsme byli ubytováni, byla pro nás velmi náročná, jelikož po celodenní cestě jsme byli vyčerpáni :-).
   Na celý týden byl naplánován bohatý program. V úterý odpoledne jsme navštívili bazén v Augsburgu. Po návratu z bazénu nás čekala výborná večeře a poté sportovní turnaje. Ve středu se konal  basketbalový zápas, odpoledne jsme navštívili nákupní centrum Citygalerie. Po večeři jsme jeli na zimní stadion, což podle nás bylo velmi zábavné. Ve čtvrtek večer se konala diskotéka, na které jsme se ještě lépe poznali a spřátelili. V pátek se konalo rozloučení, které bylo velmi příjemné, neboť všichni se s námi přišli rozloučit před školu.
   Celý pobyt v Augsburgu byl velmi zábavný, ale byl i poučný, neboť jsme si mohli vyzkoušet naše znalosti angličtiny.

Hnízdová, Mendyszewska – 9.A

Setkání Erasmus+ v Německu (Marková)

V rámci projektu mezinárodního partnerství škol Erasmus+ naše škola již druhým rokem spolupracuje se školami z Islandu, Německa, Turecka a Norska.

Evropský den jazyků 2. stupeň (Marková)

Evropský den jazyků si každoročně připomínáme 26.září a v naší škole vždy pro žáky organizujeme projektový den.