Základní škola Liberec Barvířská

Živá vlajka a sázení republikové lípy k 100 letům republiky (19.8. pátek)

Jako další akci (kromě vysazení lípy) ke 100. výročí založení československého státu jsme v pátek 19.8.2018 naplánovali vytvoření „živé“ české státní vlajky na prostranství před školou. Akci natáčela i televize Nova a to i za použití dronu. Jak se vše povedlo můžete posoudit dnes 19.10. v 17:00 v krátkých zprávách na Nově a nebo v hlavní zpravodajské relaci v neděli 28.10.2018.

Televize Nova akci snímala z protější strany (od parčíku), aby zabírala i budovu školy, a proto je na našich záběrech vlajka opačně (námi je nafocená z patra budovy).

V tento den proběhlo i slavnostní zasazení lípy srdčité, tento náš státní strom symbolizoval velký význam a hrdost při výročí republiky. Pod strom byla zakopána kapsle se vzkazy žáků pro další generaci.

Živá vlajka a sázení republikové lípy k 100 letům republiky (19.8. pátek) Živá vlajka a sázení republikové lípy k 100 letům republiky (19.8. pátek) Živá vlajka a sázení republikové lípy k 100 letům republiky (19.8. pátek)