Základní škola Liberec Barvířská

(Ne)bezpečný mobil 14.9.2018

(Ne)bezpečný mobil
Beseda byla zaměřena na možná nebezpečí spojená s využíváním mobilního telefonu. V rámci základních bezpečnostních doporučení se žáci seznámili např. s možnostmi ochrany telefonu před neoprávněným přístupem včetně krádeže či pravidly instalace nových aplikací. Zvláštní část byla věnována používání fotoaparátu/kamery včetně pravidel pro sdílení fotek na sociálních sítích a dále ochraně soukromí v souvislosti s používáním tzv. geolokace (geo-tagging). V neposlední řadě byli žáci upozorněni i na možná finanční rizika, např. v podobě poplatků v aplikacích, platby za data po překročení tzv. FUP či roamingu a zdravotní rizika. Také se žáci zapojili do soutěže o bezdrátový reproduktor, který vyhrála Míša- gratulujeme :-).

(Ne)bezpečný mobil 14.9.2018 (Ne)bezpečný mobil 14.9.2018 (Ne)bezpečný mobil 14.9.2018 (Ne)bezpečný mobil 14.9.2018 (Ne)bezpečný mobil 14.9.2018