Základní škola Liberec Barvířská

Má vlast + Státní archiv

Ve středu 26.9.2018 jsme zavítali do prostor libereckého vlakového nádraží, kde v současné době probíhá audiovizuální instalace Má vlast – zblízka a nahlas. Česká filharmonie ve spolupráci s renomovanou londýnskou společností 59 Productions tento projekt připravila k 100. výročí založení Československa. Speciální přenosná konstrukce vybavená velkoformátovými projekčními plochami s vysoce kvalitním zvukem umožňuje návštěvníkům sugestivní zážitek a netradiční vnímání Smetanovy Vltavy a Janáčkovy Sinfonietty propojené s výjevy české krajiny a pozoruhodnými díly našeho výtvarného umění a architektury.

Z nádraží jsme pokračovali na Františkov do Státního okresního archivu, kde v současné době probíhá výstava starých fotografií Liberce. Jedná se o historické fotografie s tématikou libereckých čtvrtí (které jsme se tím pádem naučili i v němčině), nejstarších libereckých hospod a také fotky událostí ze srpna 1968. 

Má vlast + Státní archiv Má vlast + Státní archiv Má vlast + Státní archiv Má vlast + Státní archiv Má vlast + Státní archiv Má vlast + Státní archiv Má vlast + Státní archiv Má vlast + Státní archiv