Základní škola Liberec Barvířská

Hořká chuť čokolády

Jak vypadá kakaovník? A proč ti, kdo ho pěstují, nikdy neochutnají čokoládu? A co se skrývá za chutí čokolády? Odpovědi na tyto otázky získaly děti v úterý 29. 1. 2019  v Divizně - středisku ekologické výchovy, kam se s paní učitelkou Loumovou vypravily na program Hořká chuť čokolády. Prožitkový program v Divizně odhalil globální souvislost na příkladu pěstování a výroby kakaa a čokolády. Objasnil princip férového obchodu (Fair Trade) a ukázal, co může ovlivnit každý z nás.  Program se vydařil a všichni odcházeli do školy spokojeni. Chválíme také vzájemnou spolupráci žáků obou tříd osmého ročníku, tedy 8.B s 8.A.

Hořká chuť čokolády Hořká chuť čokolády Hořká chuť čokolády Hořká chuť čokolády Hořká chuť čokolády Hořká chuť čokolády Hořká chuť čokolády Hořká chuť čokolády