Základní škola Liberec Barvířská

Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017

U příležitosti Evropského dne jazyků, který se slaví 26. září, naše škola každoročně pořádá projektový den. Na druhém stupni převzali ve výuce vládu žáci devátého ročníku, kteří si pro mladší spolužáky připravili zábavné aktivity a hry nejen v angličtině a němčině, ale i s využitím jiných evropských jazyků, které se na naší škole nevyučují. Jednalo se zejména o křížovky, doplňovačky, přiřazování slov k obrázkům, poznávání evropských vlajek, významných budov, typických jídel či určování jazyků dle poslechu. Dále byl ve škole po celé dopoledne přítomen vedoucí Eurocentra Liberec pan Martin Fišer, který postupně všechny třídy 2. stupně seznámil s tematikou Evropská unie. Žáci naší třídy zhlédli zábavný interaktivní film „Referát o unii“.

Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017 Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017 Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017 Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017

Martinský průvod (Blahová)

V pondělí  12. 11. pořádala ŠD ve spolupráci s MŠ již tradiční Martinský průvod.

Prezentace v Krajské vědecké knihovně (Šulcová)

V pondělí dne 22.10.2018 strávili žáci 2.stupně zajímavé dvě hodiny v sále KVK.