Základní škola Liberec Barvířská

Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017

U příležitosti Evropského dne jazyků, který se slaví 26. září, naše škola každoročně pořádá projektový den. Na druhém stupni převzali ve výuce vládu žáci devátého ročníku, kteří si pro mladší spolužáky připravili zábavné aktivity a hry nejen v angličtině a němčině, ale i s využitím jiných evropských jazyků, které se na naší škole nevyučují. Jednalo se zejména o křížovky, doplňovačky, přiřazování slov k obrázkům, poznávání evropských vlajek, významných budov, typických jídel či určování jazyků dle poslechu. Dále byl ve škole po celé dopoledne přítomen vedoucí Eurocentra Liberec pan Martin Fišer, který postupně všechny třídy 2. stupně seznámil s tematikou Evropská unie. Žáci naší třídy zhlédli zábavný interaktivní film „Referát o unii“.

Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017 Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017 Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017 Evropský den jazyků ve škole, 26.9.2017

Vánoční výtvarná dílna 2017 (Švihlová)

I v tomto roce proběhla na naší škole Vánoční výtvarná dílna v sobotu 9. prosince 2017.

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKŮ NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY ČR V KARATE (Plačková)

Ve dnech 2.-3. prosince 2017 se konalo Mistrovství ČR karate WKF v Karlových Varech.