Základní škola Liberec Barvířská

Ekocentrum Střevlík - září

První týden ve škole má být pohodový a rozjezdový . Nám z minulého roku zůstal program, který vyšel na druhý den školy. Došli jsme na nádraží , koupili lístky na vlak a vypravili se do Hejnic. Cestou děti mile přkvapil tunel, který jsme ani nečekali. Na nástupišti už na nás čekala vedoucí programu. Ten začínal  v parku. Děti se seznámily s tématem : Barvy světa. V parku pak nabírali přírodní materiál, kterým se náslecně pokusily obarvit látku. V mezičase se dozvěděly, které rostliny z našeho okolí nejlépe baarví - např. červená řepa nebo bezinkové plody.

Protože přírodniny z parku bebyly tak výrazné, měly děti možnost nabarvit si plátěné pytlíčky i v batikovací barvě.  Během čekání si na interaktivní tabuli ukázaly možná maskování zvířat.

Cesta zpět byla veselá a dvě nové spolužačky již plně komunikovaly s ostatními. Ať nám příjemná atmosféra ve třídě vydrží co nejdéle.

Ekocentrum Střevlík - září Ekocentrum Střevlík - září Ekocentrum Střevlík - září Ekocentrum Střevlík - září Ekocentrum Střevlík - září